Lämpimästi tervetuloa tutustumaan hallituksen toimintaan. Vaihtovuoroisten tilalle valitaan mielellään uusia jäseniä yhdistyksen syyskokouksessa.

Hallitus 2019

Puheenjohtaja Hanna Lindgren
puh: 040 5249081, h.l@netti.fi

Varapuheenjohtaja Riina Laitinen, riina.johanna.laitinen@gmail.com

Sihteeri Emmi Nousiainen, emmi.nousiainen@gmail.com

Varsinaiset jäsenet

Hanna Lindgren (pj)
Riina Laitinen (vpj)
Emmi Nousiainen (sihteeri)
Anniina Aho
Henna Turunpää
Suvi Aunala
Minttu Leppälä
Jenni Villman
Jenni Huttunen

Varajäsenet

Eila Nyström
Tiina Tamminen
Nea Valkonen
Annemari Sinikorpi
Paula Jantunen

Yhdistyspostin vastaanottaja:
Hanna Lindgren, h.l@netti.fi

Jäsenvastaava
Anniina Aho, anniinal@gmail.com

Tiedotus- ja nettivastaavat
Paula Jantunen, jantunen.paula@gmail.com
Henna Turunpää, henna.turunpaa@gmail.com
Emmi Nousiainen, emmi.nousiainen@gmail.com

Puffettivastaava
Eila Nyström, eila.nystrom@wippies.fi

Keräysvastaava, tukiperhevastaava
Suvi Aunala, suvi.aunala@hotmail.com

Tuote/varainkeruuvastaava
Minttu Leppälä, minttusiitari@hotmail.com

Kerho- ja nuorisovastaava, tukioppilasvastaava
Jenni Vilman, jenni.villman@hotmail.com

Neuvolayhteyshenkilö
Nea Valkonen

Perhekahvilayhteyshenkilö
Jenni Huttunen

Seurakunnan yhteistyövastaava
Anniina Aho

Kylämummi ja –vaari -toiminnasta vastaava
Annemari Sinikorpi, annemari.sinikorpi@mll.fi

Tilastovastaava
Riina Laitinen

Talousvastaava
Henna Turunpää

Rahastonhoito, kirjanpito
Tilitoimisto Kirsi Viitanen

Tilintarkastajat
Petri Tiili ja Aija Hiironen