Lämpimästi tervetuloa tutustumaan hallituksen toimintaan. 

Hallitus 2020

Puheenjohtaja Hanna Lindgren
puh: 040 5249081, h.l@netti.fi

Varapuheenjohtaja Jenni Huttunen, j.ristinen@gmail.com

Sihteeri Emmi Nousiainen, emmi.nousiainen@gmail.com

Muut hallituksen varsinaiset jäsenet

Anniina Aho
Henna Turunpää
Suvi Aunala
Minttu Leppälä
Jenni Villman
Jenni Huttunen

Maarit Manninen

Varajäsenet

Eila Nyström
Suna Rautavaara
 

Vastuutehtävät

Yhdistyspostin vastaanottaja:
Hanna Lindgren

Jäsenvastaava
Anniina Aho, anniinal@gmail.com

Tiedotus- ja nettivastaavat
Henna Turunpää, henna.turunpaa@gmail.com
Maarit Manninen, manninen.maarit.k@gmail.com

Suna Rautavaara, suna_r@hotmail.com

Puffettivastaava
Eila Nyström, eila.nystrom7@gmail.com

Keräysvastaava, kummiperhevastaava
Suvi Aunala, suvi.aunala@hotmail.com

Anniina Aho

Tuote- / varainkeruuvastaava
Minttu Leppälä, minttusiitari@hotmail.com

Suna Rautavaara

Kerho- ja nuorisovastaava
Jenni Villman, jenni.villman@hotmail.com

Suna Rautavaara

Tukioppilasvastaava

Emmi Nousiainen

Neuvolayhteyshenkilö
Jenni Villman

Perhekahvilayhteyshenkilö
Jenni Villman

Seurakunnan yhteistyövastaava
Maarit Manninen

Kylämummi ja –vaari -toiminnasta vastaava
Hanna Lindgren

Tilastovastaava
Jenni Huttunen

Talousvastaava
Henna Turunpää

Rahastonhoito, kirjanpito
Tilitoimisto Kirsi Viitanen

Tilintarkastajat
Petri Tiili ja Annemari Sinikorpi